Nasıl Çalışır

 Anasayfa / Nasıl Çalışır

Corporate

Tüm dünyada girişimci ve sanayicinin en büyük problemleri arasında yer alan, üretilen ürüne pazar bulamama sorununa ‘Nettexpo.com’ ilaç olacak. KOBİ ve sanayi kuruluşlarının ürünlerini sergileyip işletmelerini tanıtabilecekleri, normal bir fuar alanını dijital ortama taşıyan Nettexpo.com, dünyada profesyonelce uygulanacak tek dijital fuar olma özelliğini taşıyor.

Dünyanın herhangi bir yerindeki ziyaretçinin hiçbir zahmete katlanmadan cep telefonu, tablet veya laptopundan kendi dilinde sanal fuarı gezme fırsatını sunan Nettexpo.com sayesinde kurumlar, fabrikalarını full HD kalitede 360 derece gezdirerek müşterinin güvenini kazanma noktasında ciddi bir avantaj elde ederken, şirketler portal üzerinden tanıtım filmi de gösterebilecek.

Aynı anda 5 kişinin görüntülü konuşabileceği interaktif toplantı imkanı sayesinde uzak mesafelerin dezavantajını ortadan kaldırmayı hedefleyen ‘Nettexpo.com’da şirketler, ziyaretçilerine e-katalog gösterebilecek, dileyen bu kataloğu pdf formatında indirebilecek.

Firma yetkililerinin kartvizitlerini QR kodu ile gönderme kolaylığını sunan portal, ziyaretçilerine mesaj ve e-mail gönderebilme olanağı sağlayacak, katılımcının bu mesaj ve e-maillerden haberdar olabilmesi için cep telefonunakısa mesaj (SMS) gönderilecek.

Gerçek fuardaki nakliye,yolculuk,konaklama, yemek, hostes, stand, promosyon ve ikram gibi masrafları 0’a indiren Nettexpo.com’da numaralı salonlar (Hall) dijital olarak tertip edilecek. Ziyaretçi dijital salonda şirketin logosuna tıklayarak direk dijital standına girilebilme fırsatını yakalayacak. Bu sayede dijital ortamda hiçbir zahmete katlanmadan katılımcılar ürünlerini sergileme fırsatını yakalayacak.

Normal bir fuara göre 100 misli daha fazla ziyaretçiyi online ortamda buluşturmaya hazırlanan ‘Nettexpo.com’ sayesinde şirketler %99 tasarruf edecek. Fuarlara harcanan paranın %10’luk kısmı ile portala giriş yapan katılımcılar, yapacağı harcamanın %80’lik kısmı devlet teşviki kapsamında olduğundan, Bu sayede şirketler, neredeyse hiçbir masraf yapmadan çok daha fazla kişiye ürünlerini sergileme imkanı bulacak.

Katılımcı şirketlere uluslararası ticaret portalı ‘Netetrade.com’da 6 ay gold üyelik hediye edilerek ticarette sürdürülebilirlik sağlanması hedeflenirken, tamamen İngilizce tertip edilecek Nettexpo dergisinde tüm katılımcılara tam sayfa yer ayrılacak. Dergi yurt dışındaki tüm temsilcilik ve uluslararası ticaret odaları ve hedef kitle firmalara gönderilecek. Böylece şirketlerin tanıtımına da katkı sağlanacak.

TÜM DÜNYAYA DUYURULACAK

Yurt dışına çıkacak 1000’in üzerinde treylerin arka kapak kısmına gece bile okunabilen ‘Nettexpo.com’ markası yazılarak yurt dışında da merak uyandırılacak. Sadece Türkiye değil hedeflenen pazarların tematik kanallarında da yayınlanacak ‘Nettexpo.com’ reklamları ile portalın sunduğu ayrıcalıklar tüm dünyaya duyurulacak, bu sayede yurt dışından da katılımlar sağlanacak.

Fuarı sanal ortama taşıyan Nettexpo.com günümüz iletişim araçlarının en güçlüsü haline gelen sosyal medyayı da aktif şekilde kullanacak. Hedef ülke sosyal medyalarında yapılacak çalışma ile ziyaretçi sayısında artış sağlanacak.

Yaz güneşinin yavaş yavaş hissedilmeye başlandığı, Türk turizminde lokomotif görevini üstlenen İstanbul ve Akdeniz Bölgesi’nde açık hava reklam alanları kullanılacak, toplu ulaşım araçları giydirilecek. ‘Nettexpo.com’ bünyesindeki mobilwall araçların avantajı ile portal bilinilirliği artırılacak.

Normal fuarlardan hiçbir farkın olmadığı, sanal ortamın sunduğu sınırsız avantajlar sayesinde alıcı ile satıcıyı buluşturmayı amaçlayan ‘Nettexpo.com’ için basılacak afişler ile katılımcı kurum ve kuruluşların yanı sıra ticaret ve sanayi odalarında da portala dair farkındalık yaratılacak.